Rekonstrukce ÚV Březnice

11.10.2018

V průběhu letošního roku, tj. roku 2018 jsme se významně podíleli na rekonstrukci vodárenské infrastruktury města Březnice, kde naše společnost působí od roku 1991. Realizovali jsme kompletní dodávky elektrotechnologie a systém řízení úpravny vody, včetně čerpací stanice pro přivedení surové vody na ÚV a dálkovou komunikaci mezi ÚV a ČOV Březnice.

Při vlastní realizaci jsme použili sdružené rozvaděče vlastní výroby s použitím komponent Schneider-Electric, Eaton, Wago, Saltek, Weidmüller. Na ÚV byl použit řídicí systém Wago, frekvenční měniče Vacon a polní instrumentace od renovované společnosti Endress+Hauser.

 

Celková přestavba ÚČOV na Císařském ostrově

24.7.2018

V měsíci červnu 2018 proběhly na ÚČOV v Praze Troji komplexní zkoušky Hlavní čerpací stanice (HČS), kde se naše společnost podílela kompletní dodávkou elektrotechnologie, systému měření a řízení, a stavební elektroinstalace. Na HČS je instalováno 13 čerpadel o výkonu 400 kW a 160 kW pro přečerpávání odpadních vod na Novou vodní linku (NVL), která bude uvedena v září 2018 spolu s HČS do zkušebního provozu.

Při vlastní realizaci elektročásti a SŘTP jsme použili vysokonapěťové rozvaděče od společnosti ABB, frekvenční měniče Danfoss, transformátory Trihal a řídicí systém Modicon M580 od společnosti Schneider-Electric, přístroje měření a regulace od společnosti Endress+Hauser. Nízkonapěťové rozvaděče a rozvaděče řízení jsou vlastní výroby s použitím komponent Schneider-Electric, OEZ, WAGO, SALTEK, Weidmüller a Finder.

V průběhu roku 2019 se bude realizovat další etapa výstavby a to objekt Hrubého předčištění.

Kulturní podpora regionu

19.7.2018

Naše společnost byla i v tomto roce jedním z hlavních partnerů Hudebního festivalu Antonína Dvořáka Příbram.

 

MPC System, společnost s r.o. je i hlavním partnerem festivalu Kačeři, který se uskuteční v srpnu 2018. Jsme hrdí na to, že se tímto způsobem podílíme na rozvoji kultury v příbramském regionu.

Rekonstrukce Čerpací stanice surové vody v areálu ÚV Želivka dokončena

28.2.2018

V letech 2015-2017 jsme úspěšně zrealizovali nejrozsáhlejší zakázku v historii společnosti a to:
„Rekonstrukci Čerpací stanice surové vody v areálu ÚV Želivka – hlavního zdroje pitné vody pro Prahu“
Cílem rekonstrukce byla generační výměna jedenácti čerpacích soustrojí od výkonu 400kW do 2MW a změna jejich napájení z 6kV na 0,69kV. Při realizaci byly použity výkonové motory společnosti ABB s.r.o., frekvenční měniče VACON, transformátory Schneider Electric, řídicí systém UniControls, polní instrumentace Endress + Hauser, nn rozvaděče vlastní výroby, montáž kabeláže prováděla společnost Česká Voda – Czech Water, a.s.. Množství čerpané vody je optimalizováno matematickým modelem, který je součástí nadřazeného řídicího a informačního systému.